Uczniowie klasy trzeciej, korzystając z wiosennej, słonecznej pogody, rozwijają sprawność fizyczną jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze oraz skacząc na trampolinie. Zobaczcie sami i weźcie z nich przykład!
Jak rozwijamy swoją sprawność fizyczną
- 4
Do czego służy papier?
Trzecioklasiści, zastanawiając się nad tym pytaniem, mieli możliwość sprawdzenia, co mogą samodzielnie zrobić z papieru. Lekcje poświęcone powstawaniu książek, ulubionych czasopism oraz innych rzeczy, które mamy dzięki papierowi, przekonały ich, że papier jest ważnym dobrem, potrzebnym w naszym codziennym życiu. Zobaczcie, co jeszcze udało się wykonać dzieciom z papieru!
8
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Online pt. „Matematyczna zabawka”
Konstytucja 3 Maja w literaturze dla dzieci
Polecam wszystkim książkę na temat konstytucji 3 maja.
Luneta czasu i konstytucja 3 maja
Krótka edukacyjna opowieść o piątce dzieci, które wykopują z ziemi lunetę . Dzięki niej przenoszą się do obrazu Jana Matejki pt. “Konstytucja 3 maja”.
Książeczka przybliżająca dzieciom historię Polski. Opowiada o piątce przyjaciół, którzy znajdują tajemniczy przedmiot i dzięki niemu przeżywają wspaniałą przygodę, a jednocześnie poznają dzieje naszego kraju.
Książka została objęta Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej oraz Zamku Królewskiego.
Publikacja jest częścią projektu edukacyjnego Stowarzyszenia Nasza Historia. Przedsięwzięcie dotyczące Konstytucji 3 maja w sposób przystępnym, a zarazem oryginalny przedstawia dzieciom i dorosłym wielkie wydarzenie historyczne. Ten nowatorski pomysł przekonuje, ze patriotyzm jest atrakcyjny, a historia nie musi być nudna.
Projekt uzyskał Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.
"Wyprawa w czasie z przyjaciółmi? Jako dziecko takie książki lubiłem najbardziej! Ta jest szczególna, ponieważ przenosi nas w środek dnia niezwykle ważnego dla historii Polski: 3 maja 1791 roku. Gorąco polecam!"
Mariusz Malec, reżyser filmowyfragment:
"- Jaki dziś mamy dzień? - zapytał chłopca, który przed chwilą się do nich odezwał.- Wtorek, trzeci maja.
- Ale jakiego roku?
Chłopiec spojrzał na nich podejrzliwie.
- Mamy 1791 rok, ale...
- Co tu się dzieje? - przewał mu Staś.
- A skąd wy jesteście, ze nic nie wiecie, co tu się dzieje? - zdziwił się chłopak. - Dziś święto wielkie.
Sposoby na złość
Jak poradzic sobie ze złością? Jakie sa na nią sposoby? Zachęcamy do przeczytania poniższych informacji:
Wiosenne drzewko
Uczniowie klasy trzeciej z dużą uwagą i wrażliwością obserwują wiosenną przyrodę. Tym razem podczas zajęć plastycznych przedstawili wiosenne drzewka, piękne, kwitnące różnokolorowymi kwiatami. Zobaczcie sami ich realizacje.
11
Do czego służy muzyka?
Nad tym pytaniem zastanawiali się trzecioklasiści po obejrzeniu filmu o dzieciństwie wielkiego Polaka Fryderyka Chopina. Przeczytajcie, co powiedzieli:
Muzyka służy do słuchania oraz do wyrażania siebie podczas grania dźwięków. Słuchanie muzyki poprawia mi nastrój i pobudza do działania. (Gabrysia)
Gdy słucham muzyki, przenoszę się do innego świata. (Czarek)
Muzyka służy do słuchania. Wymyślili ją ludzie, bo to radość dla ludzkich uszu. Może służyć do relaksowania się, ale też pomaga np. przy rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. (Mateusz)
Muzyka służy do słuchania (...) ja wolę ciszę. (Jaś)
Dla mnie muzyka jest odprężeniem. Pozwala mi się zrelaksować. Uwielbiam śpiewać! (Maja)
Muzyka jest po to, aby umilić nam życie. (Kuba)
Muzyka jest dobra na wszystko. (Adrian)
Muzyka nie służy do niczego, muzyka służy do słuchania. Daje nam radość, wzrusza, dodaje energii, rozwesela jak nam smutno. (Klara)
Muzyka może służyć do uspokojenia się. (Wojtek)
Muzyka jest potrzebna do komponowania dźwięków i tworzenia piosenek, do zrelaksowania się i wypoczynku, do uczenia się różnych piosenek i nut. (Kuba)
Muzyka służy do przedstawiania naszych przeżyć i uczuć. Kiedy jest nam smutno będzie to przedstawiała muzyka smutna. Kiedy jesteśmy szczęśliwi będzie to muzyka wesoła. Może ona także obrazować nawet pory roku czy pogodę za oknem. Muzyka bardzo często poprawia nam nastrój. Towarzyszy wielu różnym wydarzeniom w naszym życiu. (Szymon)
A według Was, do czego służy muzyka?
Eko - instrumenty
W ramach obchodzonego Dnia Ziemi dzieci z klasy II uczestniczyły w lekcji ekologicznej i tworzyły „eko-instrumenty”. Pomysły na ich wykonanie okazały się zdumiewające! Wszyscy uczniowie wykazali się niesamowitą inwencją twórczą i niczym nieograniczoną wyobraźnią w procesie tworzenia instrumentów muzycznych, wykorzystując materiały z recyklingu np.: butelki, sznurek , kartki papieru, zakrętki. Powstały wspaniałe gitary, bębenki, grzechotki, na których dzieci po powrocie do szkoły zagrają wspólny koncert.
10
Co dobrego zrobiłam/zrobiłem dla Ziemi?
22 kwietnia 2020r. w Miedzynarodowy Dzień Ziemi takie pytanie postawili sobie Trzecioklasiści. A oto ich odpowiedzi:
Dzisiaj dla Ziemi sprzątałem ogród koło domu oraz segregowałem śmieci. (Jaś)
Ja dziś zasadziłem z mamą kwiaty i zebraliśmy z rowu zużyte, wyrzucone butelki. (Krystian)
Wczoraj w Międzynarodowym Dniu Ziemi pomagałam układać drewno. Wieczorem rodzice zrobili ognisko i obserwowaliśmy gwiazdy. Wczoraj po niebie przemieszczało się bardzo dużo satelit. (Klara)
Dzisiaj dla Ziemi zgrabiłem liście z trawnika i pozbierałem suche gałęzie z podwòrka . (Adrian)
Dziś podlałem kwiaty, które potrzebowały wody. (Kuba)
Z okazji '' DNIA ZIEMI '' dzisiaj razem z mamą posadziłem kwiatek. (Wojtek)
Razem z mamą i bratem poszliśmy do naszego lasku i pozbieraliśmy do worka napotkane śmieci. (Szymon)
Dla ziemi posegregowałem śmieci. (Rafał)
A Wy, co dobrego zrobiliście dla ZIEMI?
Jak uczymy się przyrody
Dzieci uwielbiają zajęcia przyrodnicze. Szczególnie, gdy same w nich uczestniczą i coś wykonać. Zadaniem trzecioklasistów było wyhodowanie z ziarenka fasoli roślinki oraz obserwacja jej wzrostu. Zobaczcie, jakie cuda udało się wyhodować dzieciom. To się nazywa "mieć dobrą rękę"!
7
Teatr cieni - klasa 1
Uczniowie klasy pierwszej przez tydzień omawiali tematy związane z teatrem. Oglądali różne lalki teatralne, uczyli się zachowywania w teatrze i odpowiedniego ubioru. Na koniec przygotowywali różne lalki teatralne i teatrzyki cieni. Maciek Lewandowski wraz z siostrą Martynką i mamą przygotowali teatrzyk cieni pt. "Żabi król".
Poczynania pierwszaków zobaczcie i posłuchajcie sami!
https://drive.google.com/file/d/1aT594umQHjt7axGcwUVsXJg5FZ4ubGa6/view
8
Wiosenna przerwa świąteczna
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek - 9 kwietnia i piątek - 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Ozdoby świąteczne
Świąteczne ozdoby, pisanki, zajączki, kurki i inne wykonali uczniowie klas 4-6. Do ich wyrobu posłużyły różne materiały: kolorowe wstążki, papier oraz włóczki. Zobaczcie sami!
21
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych dzieci z przedszkola w Nasutowie
- 14
PILNE! Informacja w sprawie rekrutacji dzieci do Przedszkola
Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, a następnie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola będą podane do publicznej wiadomości także na stronie internetowej www.zpodys.pl w terminach wcześniej podanych.
-
Potwierdzenie woli zapisu dziecka do Przedszkola składamy w postaci pisemnego oświadczenia przesłanego za pomocą poczty elektronicznej na adres rekrutacja@zpodys.pl w terminach zgodnie z harmonogramem rekrutacji tj.od 30.03.2020 - 03.04.2020 r. Proszę o określenie, czy potwierdzenie dotyczy Przedszkola w Dysie, czy oddziału w Nasutowie.
-
(Wzór oświadczenia, znajdziecie Państwo na stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA – Potwierdzenie woli zapisu dziecka do Przedszkola)
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz.530)
Dyrektor
Jolanta Sołtys
-