• Przedszkolaki witają WIOSNĘ!

• Dalej, dalej do ogródka dzieci.

Już nas wiosna wita!

Słońce jasno świeci.

Patrzcie, patrzcie wkoło

Zielenią się drzewa,

Ślicznie rosną kwiatki,

Dźwięcznie ptaszek śpiewa.

• Podziękowania za zaangażowanie w akcję "SOLIDARNI Z UKRAINĄ"

• Składamy serdeczne podziękowania za Państwa czynny udział w zbiórce darów organizowanej podczas akcji "Solidarni z Ukrainą. Załączamy także list z podziękowaniami od Wójta Gminy Niemce za Państwa pomoc w akcji.

Jednoczesnie informujemy, że zbiórka nadal trwa i zachęcamy do dalszego włączania się w pomoc.

• Tydzień zdrowia w przedszkolu

• Nasze przedszkolaki przez cały tydzień dowiadywały się na czym polega zdrowa dieta. Samodzielnie układały piramidę zdrowego odżywiania, poznały wartości zdrowotne warzyw u owoców, samodzielnie robiły koktajle owocowe i  twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem.

• Nasze sukcesy

•

Miło nam poinformować, że praca Anny Krocz uczennicy klasy 4 została zakwalifikowana do etapu centralnego w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Serdecznie Gratulujemy!

• Wielkanocny konkurs plastyczny

• Pragniemy zaprosić wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez EUROPE DIRECT Lublin WySPA – punkt informacji europejskiej działający przy Wyższej Szkole Administracji i Przedsiębiorczości w Lubinie.

Szczegóły znajdują się na plakacie informacyjnym: Regulamin konkursu i pozostałe niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: https://europe-direct-lublin.wspa.pl/aktualnosci/konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych

• Wizyta Katolickiego Teatru Edukacji - Interaktywne spotkanie z bajką

• Do naszej placówki zawitał Katolicki Teatr Edukacji. Zespół K. T. E.  przygotował dla widzów spektakl interaktywny.  W trakcie seansu dzieci przeniosły się na cztery plany filmowe przedstawiające fragmenty z bajek: „Pinokio”, „Pocahontas”,  „Królowa Śniegu”, „Sindbad”.  Przedszkolaki i uczniowie klas I-III mieli możliwość nie tylko poznać bohaterów i ich przygody, ale także interaktywnie spędzić z nimi czas np. pomagając „Chochlikowi” poskładać rozbite lustro,  czy Gerdzie znaleźć drogę wyjścia z labiryntu.

• Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

• Zgodnie z Zarządzeniem nr 17/2022 Wójta Gminy Niemce z dnia 28 stycznia 2022 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Niemce, na rok szkolny 2022/2023, w dniach od 7 marca 2022 do 18 marca 2022 r. przyjmujemy wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Więcej informacji oraz niezbedne dokumenty dostępne są do pobrania ze strony https://www.zpodys.pl/ w zakładce „REKRUTACJA –> REKRUTACJA PRZEDSZKOLE”.

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

• Dziś w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.

Brało w nim udział 16 uczniów z klas II-VIII. Zadania były różne, ale daliśmy radę.

Życzymy sukcesów naszym uczniom. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek  - "Kangurka".

• Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty

• Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty. Jest to wyróżnienie za wspieranie i rozwój talentów oraz umożliwienie uczniom zaistnienia na arenie ogólnopolskiej.

• Najlepszy Bramkarz

• Z przyjemnością informujemy, że Igor Boryca - uczeń klasy 2a - zdobył tytuł Najlepszego Bramkarza rocznika 2012 w Dziecięcej Halowej Lidze Mistrzów. Wśród cenionych piłkarzy jest także Maksymilian Misiurek również uczeń klasy 2a. Obu chłopcom serdecznie gratulujemy sukcesów!

• Wycieczka dzieci z przedszkola do kina

• Dzieci z grupy Misie, elfiki i Sówki wybrały się na wycieczkę do kina. Przedszkolaki obejrzały bajke pt. „Nasze magiczne Encanto” opowiadajacą historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

• Dzień Kobiet

• W tym Dniu gościł uśmiech na twarzy każdej dziewczynki. Dodatkowo dzieci podczas zajęć wykonały piękne kwiaty, które podarowały ukochanej osobie.

• Warsztaty świeczek żelowych

• Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach wykonywania świeczek żelowych. Dzieci układały własną kompozycję świeczki z kolorowych kamyków, piasku, muszelek i innych ozdób. Następnie kompozycja zalewana była specjalnym żelem. A dziecięcą inwencję twórczą możecie podziwiać sami!