• DYŻUR ŚWIETLICOWY

• Szanowni Państwo,

14 i 15 października 2021 roku to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Rodzice zainteresowani dyżurem świetlicowym proszeni są o przekazanie informacji o potrzebie objęcia dziecka opieką świetlicową wychowawcom klas do 12 października 2021 roku.

• Próbna ewakuacja

• W naszej placówce, jak co roku o tej porze, odbyła się próbna ewakuacja. Miejscem zbiórki był plac przed naszą szkołą. Pani Dyrektor przyjęła meldunki od wszystkich wychowawców, a przedszkolaki i uczniowie spisali się na medal postępując zgodnie z regulaminem ewakuacji.

• Konkursy przedmiotowe

• Drodzy Uczniowie,

Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk ogłosiła Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2021/2022.

W załącznikach: regulamin, zakresy wymagań na poszczególnych etapach konkursów i terminy eliminacji.

Zachęcamy do udziału. Proszę zgłaszać się do nauczycieli wybranych przedmiotów.

Regulamin.pdf

Terminarz.pdf

Zakresy_20wymaga_F1.pdf​​​​​​​

• Proekologiczna akcja "Kolorowe kredki"

• Zachęcamy do wzięcia udziału w  proekologicznej akcji  "Kolorowe kredki" wspierającej recykling.

Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości kredek ołówkowych.

Prosimy, aby kredki były zatemperowane oraz nie  były połamane, pęknięte czy pogryzione.

Pojemnik na kredki jest umieszczony w przedsionku szkoły.

Zbiórka kredek trwa do 22 października.

Liczymy na Was i z góry DZIĘKUJEMY!

• Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka w naszej szkole uczciliśmy wesołą zabawą i upominkami dla naszych wspaniałych Chłopaków. Zobaczcie sami!

• Konkurs pięknego czytania

• W szkolnej bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas 1-3. Wszyscy, którzy odważyli się wziąść w nim udział, na pewno nie żałowali. Przy okazji można było wypożyczyć ciekawe książki, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Teraz pozostało już czekać na ogłoszenie wyników.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie. Próbowali nawet pierwszoklasiści. Na zwycięzców czekał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ten dzień to świetna okazja do powtórzenia tabliczki oraz wspaniałej, wspólnej zabawy!

• Dzień Uśmiechu

• Dzień Uśmiechu w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze. Było wiele uśmiechów podczas wykonywania prac plastycznych oraz pozowania do wspólnych zdjęć.

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. W naszej szkole Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę z okazji tego święta, oraz w tym dniu uczniowie przyszli ubrani w różnych odcieniach koloru  żółtego. Następnie członkowie SU byli w każdej klasie z uśmiechem na twarzy, naklejką uśmieszkiem i żółtymi balonami.

Życzymy wszystkim uśmiechu na twarzy przez cały rok szkolny!

• W pracowni ceramiki

• Skąd się bierze glina? Co to jest ceramika? Jak wykonać przedmioty przy użyciu gliny? Na te pytania znają odpowiedź uczniowie klasy II B, którzy odwiedzili pracownię ceramiki w Nowym Stawie. Pod okiem Pani Ekspert dzieci poznały technikę ręcznego modelowania i zdobienia gliny, a także samodzielnie wykonały przepiękny świecznik, który po wypaleniu trafi do rąk małych artystów. Po ciężkiej pracy był czas na zabawę i ognisko  Dziękujemy mamom z II B za zaangażowanie i pomoc  podczas wycieczki :).

• Jesienny spacer

• Nasze pierwszaki wybrały się na jesienny spacer w poszukiwaniu darów jesieni. Podziwiały piękne widoki, przebarwiające się drzewa, w okolicznych wąwozach znalazły kasztany, żołędzie, szyszki, jesienne kwiaty oraz kolorowe liście. To wszystko wprawiło dzieci w zachwyt nad pięknem otaczającej ich przyrody. Po przyjściu do szkoły, dzieci ułożyły jesienne bukiety i narysowały koszyki z darami jesieni. Przekonały się, że jesień to naprawdę piękna pora roku. Zobaczcie, jeśli nie wierzycie!

• Akcja przedszkolna "Zaczytany kącik"

• "Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca" ~ Kornel Makuszyński

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz Rodziców, do wzięcia udziału w akcji "Zaczytany kącik".

CELE OGÓLNE:

• WSPIERANIE I ROZWÓJ CZYTELNICTWA WŚRÓD DZIECI
          • ROZWIJANIE WRAŻLIWOŚCI NA ŻYWE SŁOWO I TEKST

CELE SZCZEGÓŁOWE:

• DZIECKO ODCZUWA POTRZEBĘ CZĘSTEGO KONTAKTU Z KSIĄŻKĄ,
          • SAMODZIELNIE KORZYSTA Z BIBLIOTECZKI W SALI
          • ZNA ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻKI ORAZ KULTURALNEGO OBCHODZENIA SIĘ Z NIĄ PODCZAS JEJ OGLĄDANIA I CZYTANIA,
          • DOZNAJE WIELU PRZYJEMNYCH WRAŻEŃ POPRZEZ AKTYWNE UCZESTNICTWO W ZABAWACH Z TEKSTEM,
          • PODEJMUJE PRÓBY GLOBALNEGO CZYTANIA  WYRAZÓW  I KRÓTKICH TEKSTÓW,
          • KSZTAŁCI I WZBOGACA WŁASNĄ POMYSŁOWOŚĆ I WYOBRAŹNIĘ,
          • BUDOWANIE I POGŁĘBIANIE WIĘZI MIĘDZY RODZICEM I DZIECKIEM
          • ZACHĘCANIE RODZICÓW DO GŁOŚNEGO I SYSTEMATYCZNEGO CZYTANIA,
          • PRZYGOTOWANIE DZIECI DO PÓŹNIEJSZEGO SAMODZIELNEGO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK.

Regulamin akcji: ZACZYTANY_KaCIK1.pdf​​​​​​​

• Pierwszaki w szkole

• Uczniowie klasy pierwszej radzą sobie bardzo dobrze w pierwszym miesiącu szkoły. Poznają literki, figury geometryczne, a nawet uczą się podstaw programowania. Po trudach nauki w klasie z przyjemnością korzystają z zabaw na świeżym powietrzu. Zobaczcie poczynania naszych pierwszaków!

• Podróż po Argentynie

• W podróż po Argentynie naszych uczniów zabrał podróżnik Mateusz, który opowiedział z niezwykłą pasją o najciekawszych miejscach, obyczajach i kulturze. Zaprezentował ciekawe zdjęcia, wiele pamiątek związanych z tym miejscem. Ostatnią atrakcją była nauka tańca argentyńskiego, które okazało się dużym wyzwaniem. Taką lekcję uczniowie zapamiętają na długo.