• Przygody jedenastej skarpetki

• Podczas omawiania lektury Justyny Bednarek ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek'' uczniowie klas pierwszych z wielkim zaangażowaniem wykonali pomysłowe maskotki ze skarpetek oraz rysowali ilustracje do fragmentów przeczytanej lektury. Dodatkowo każdy z uczniów wymyślił swoją przygodę jedenastej skarpetki. Zobaczcie sami!

• Włączyliśmy się do Akcji Żonkile

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła włączyła się do Akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile, dotyczącej obchodów rocznicy powstania w getcie warszawskim.

19 kwietnia nasi uczniowie wezmą udział w premierach online na kanałach Facebook oraz YouTube.

Klasy 1-3

Na potrzeby akcji zostały stworzone dwa opowiadania – dla klas 1-2 oraz dla klas 3 i starszych. Pięknie zilustrowane teksty Zofii Staneckiej i Justyny Bednarek wraz z kartami pracy oraz scenariuszami lekcji znajdziecie Państwo na naszej stronie https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-szkoly-biblioteki-instytucje w sekcji „klasy  1-3 szkoły podstawowej”. 19 kwietnia na naszym kanale YouTube będą miały premierę słuchowiska stworzone na podstawie opowiadań.

Klasy 4-6

Dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych powstał film „Będę pisać” zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Kartę pracy uzupełniającą film oraz scenariusz lekcji  znajdziecie Państwo na naszej stronie https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-szkoly-biblioteki-instytucje w sekcji „klasy  4-6 szkoły podstawowej”. Zapraszamy na premierę filmu 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube.

Klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe

Uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube na premierę filmu „Muranów - Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. Kartę pracy uzupełniającą film oraz scenariusz lekcji  znajdziecie Państwo na naszej stronie https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-szkoly-biblioteki-instytucje w sekcji „klasy  7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe”.

Szczegółowy program premier znajduje się na stronie https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-szkoly-biblioteki-instytucje

• Praca zdalna w przedszkolu

• Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pracy zdalnej dzieci z przedszkola.

Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji tak pięknie pracują... ;)

Zachęcamy do wysyłania zdjęć na maila wychowawców grup.

• Konkurs "Wesoła pisanka"

• Przedstawiamy Państwu "wesołe pisanki" w  wykonaniu naszych przedszkolaków. Gratulujemy kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie!

• Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia

• Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego.

Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Warunkiem będzie złożenie przez rodziców/opiekunów prawnych wniosku do dyrektora placówki.

Szczegóły oraz informacje MEiN w poniższym linku:

• Świąteczne kartki pierwszoklasistów

• Uczniowie klasy IB wykonali samodzielnie wielkanocne kartki z życzeniami podczas zajęć plastycznych - nauka zdalna nie ogranicza pracy twórczej dzieci. Zapraszamy do oglądania prac.

• Świąteczne tradycje i ozdoby

• Święta Wielkanocne to niezwykły czas, związany z różnymi tradycjami. Jedną z nich jest dekorowanie jajek. Uczniowie klasy 1a postanowili wykonać  pomysłowe pisanki z papieru.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Klasa IA wzięła udział w ogólnopolskim projekcie ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka’’. Program edukacyjny miał na celu ukazanie dzieciom najważniejszych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Ideą programu były cztery tematy:

1.       Bezpieczeństwo w szkole

2.       Bezpieczeństwo na drodze

3.       Bezpieczeństwo w domu

4.       Bezpieczeństwo w Internecie

Na zakończenie dzieci rozwiązały Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który miał zweryfikować ich wiedzę.

• Wiosna na zdjęciach trzecioklasistów

• Pierwsze wiosenne dni sprzyjają spacerom i obserwacji przyrody. Uczniowie klasy trzeciej wnikliwie obserwują oznaki wiosny, a swoje obsewacje uwiecznili na pięknych zdjęciach. Zobaczcie sami!

• Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

• Klasa IA brała udział w ogólnopolskim projekcie pt. "Szkolne Przygody Gangu Fajniaków". Za udział w projekcie wszyscy uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz naklejki. Osoby wyróżnione otrzymały drobne upominki w postaci "Fajniaków", książek oraz naklejek za wykonanie najlepszych prac plastycznych.